Karty kredytowe obsługiwane są przez kanał płatności PayPal.
Płatność za pomocą kart kredytowych można dokonać za pomocą kanału płatności PayPal. »

Ważne! - Przelewy poza systemem płatności na stronie.
Przypominamy wszystkim, którzy dokonują płatności poza systemem, bezpośrednio na konto firmowe (numer w zakładce "Kontakt"), iż należy w tytule przelewu podać nazwę pakietu oraz adres e-mail z rejestracji w serwisie. Proszę również o sygnał o wpłacie mailem na lem(at)astroelliott.pl. »

Fan-page serwisu AstroElliottSurfing na FB!!!
Na Facebooku działa fan-page serwisu AstroElliottSurfing. Zapraszam do polubienia:) »
Z ostatniej chwili

Polska i Euroland

Fale Elliotta:

Polska i Euroland: DY.F (DAX), MX.F (CAC40), X.F (FTSE100), FW20, MW40 i WIG; interwał wk, eod, 60 min i 10 min;

UWAGA!: Aby zakupić pakiet należy najpierw zarejestrować się w Serwisie i zalogować.

Fusy na tydzień 49'11 ( 5 - 11 grudnia ) 2011-12-04 19:34


Witam i zapraszam na cotygodniowe Fusy.


 

POLSKA I EUROLAND:

DAX (interwał weekly, 60 i 10 min):

DAX jest w miejscu w którym zdecyduje się krótkoterminowy trend. Mamy bowiem wykreślonego Zigzaga o strukturze 5-3-5. Jeszcze jedna impulsowa fala wzrostowa i zrobi się z tego impuls wzrostowy. To zaneguje hipotezę o fali X. Oczywiście może potem zrobić się z całego ruchu siedem podfal lub jedenaście (układ korekcyjny) ale raczej nie będzie to już fala X w (b) Intermediate. Strategia zgodnie z v2.

Dla DAX w wersji niedźwiedziej komentarz pozostaje bez zmian. Struktura ruchu jest pełna i implikuje rozpoczęcie ruchu spadkowego. Każde wyjście ponad piątkowe maksima zaneguje notację. Strategia gry zgodnie z v2.

Wersja druga również nie ma wyboru. Tu do potwierdzenia impulsu jest konieczny jeszcze jeden impulsowy wzrost. Jeżeli fala dotrze minimalnie ponad poprzednie maksima to będzie można rozpisać ruch tak jak na wykresie. Może być jednak krótsza. W takim wypadku ostatnie fale wzrostowe będą stopnia Minute a cała piątka wzrostowa dopiero falą 1 Minor w (c) Intermediate. Tak po prawdzie to ta druga opcja wydaje mi się bardziej prawdopodobna patrząc po układzie na FW20, o czym niżej. Strategia gry zgodnie z sygnałem. Wczorajsze L intra było nadspodziewanie zyskowne.

W wersji byczej, preferowanej sytuacja jest niejasna. Fala 5 Minor osiągnęłaby maksymalny zasięg (nie może być dłuższa od trójki) minimalnie powyżej szczytów z października, a to spełniałoby kryteria do zakończenia fali (c) Intermediate. Zwykle jednak w Zigzagach fala (c) jest równa co do długości fali (a), więc możliwe, że na piątkowym szczycie zakończony został dopiero pierwszy impuls stopnia Minor w fali (c). By to rozsądzić konieczne są kolejne podfale. Każde zejście poniżej dołka fali 4 Minor oznaczać będzie zakończenie impulsu (1 Minor – oznaczenie z altem). Kontynuację ruchu wzrostowego będzie trzeba traktować jako kontynuację fali 5 Minor. Strategia gry zgodnie z sygnałem.

 

CAC40 (interwał EOD i 60 min.):

Na CAC40 fale w długim terminie muszą być oznaczone inaczej niż na pozostałych wiodących indeksach. Tu bowiem nie może być mowy o fali IV Cycle w formie trójkąta. Musi ona przybrać inną formę. Stąd trudność z synchronizacją oznaczeń z innymi indeksami.

W wersji nowej pierwszej fala IV Cycle ma formę DZ. Obecnie kreślony jest drugi Zigzag ABC Primary, a konkretnie fala B w formie TR.

W krótkim okresie kreślimy podfalę (c) Intermediate w tym trójkącie. Powinna ona znieść ok 78.6% fali (b) Intermediate. Nie wgląda więc na zakończoną. Najprawdopodobniej po korekcie zobaczymy jeszcze jeden impuls wzrostowy jako C Minor w (c).

W wersji drugiej raczej nie ma na razie mowy o wykreśleniu całej fali Y. Tu musi więc być dokończony aby wykreślić Zigzag ABC Minor o strukturze 5-3-5. Brak impulsu w obecnym ruchu będzie wskazywał albo na jakąś opcję niedźwiedzią, nad którą będę pracował w weekend, albo Zigzag zostanie powtórzony tworząc DZ. Nie może to być jednak fala Y, a jakaś fala w TR. To również zaneguje hipotezę o podfali (2) Intermediate. Zobaczymy co przyniesie piątek.

W wersji drugiej kreślona jest podfala (2) Intermediate w C Primary. Jeżeli jest to fala druga więc nie może to być trójkąt, natomiast fala C Minor w Y powinna wyjść powyżej szczytu fali W Minor. Będzie to więc swoisty test dla oznaczeń bowiem zakończenie poniżej tego szczyty będzie wskazywało jednak na TR jako kreśloną strukturę. Wyjście ponad ten szczyt natomiast neguje trójkąt.

 

FW20 (interwał 60, 10 i 5 min):

Na FW20 w wersji pierwszej do wstępnego potwierdzenia poprawności notacji brakuje jednej fali wzrostowej, która utworzyłaby impuls jako fala i Minute w C Minor. Jeżeli fala ta nie powstanie, a ewentualny spadek zajdzie na falę 1 Minuette to wersja zostanie zanegowana. Jeżeli jednak zostanie wykreślona ww fala (jutro o 14.40 są dane o zatrudnieniu w USA, które mogą być pozytywne) to sądzę, że ma szanse dotrzeć do spadkowej linii trendu w okolicach 2330 pkt. Z tego poziomu spodziewałbym się odejścia jako fala ii Minute. Strategia gry zgodnie z sygnałem. Wczorajsze L intra były nadzwyczaj smakowite;)

Na FW20 w wersji byczej, preferowanej można mówić o zakończeniu fali i Minute w C Minor. Obecnie kreślona jest podfala ii Minor. Podejrzanym elementem jest krótka fala 5 Minuette, która nie spełnia typowych zależności Fibonacciego dla piątek w impulsie. Nie jest to jednak konieczne do zakwalifikowania struktury jako impuls. Sprawa wyjaśni się gdy pojawią się kolejne podfale.

Fale drugie znoszą typowo od 50% do 62% fal pierwszych. Niższe zejście będzie więc podejrzane. Po zakończeniu fali ii Minute powinniśmy zobaczyć kontynuację fali C Minor, która musi, choćby minimalnie wyjść ponad szczyt fali A Minor. Strategia gry zgodnie z sygnałem

­Taki sam ruch wzrostowy jaki postuluje wersja pierwsza zaneguje notacje niedźwiedzią. Jutro więc powinniśmy poznać golca używając pokerowej terminologii. Strategia gry zgodnie z v1.

W wersji niedźwiedziej ruch wzrostowy jest podwójnym Zigzagiem. Na korzyść takiej interpretacji przemawia modelowa zmienność podfal w DZ, a więc fala pierwsza w ruchu i ostatnie to fale najkrótsze. Mamy więc zmienność fal krótka, długa – długa, krótka. Tak opisana struktura implikuje rozpoczęcie impulsowych spadków, a każde wyjścia ponad piątkowe maksima notację zaneguje. Samo oznaczenie ostatnich struktur również nie jest przesądzone. Ostatni wzrost może bowiem być podfalą iv Minute w impulsie w dół (wg mnie mniej prawdopodobne bo na innych indeksach taki układ został zanegowany), lub też jest to fala (b) Intermediate w drugiej trójce (y) Intermediate. Strategia gry zgodnie z v1.

 

WIG, MW40 (interwał  wk, eod, 60 i 10 min):

MW40:

Na WIGu sytuacja identyczna do FW20. Na MW40 musiałem inaczej oznaczyć falę (b), gdyż tu Zigzag został zanegowany. Obecnie oznaczenia postulują strukturę typu Flat.

Na szerszych indeksach sytuacja tożsama z FW20.

 

WIG20 (weekly):

Na wskaźnikach niewiele brakuje do ponownego sygnału sprzedaży na MACD. Jeżeli byki nie chcę do tego dopuścić to muszą się wziąć do roboty.

Na wykresie wskaźnikowym sytuacja bez zmian. Sygnały sprzedaży na MACD na razie nie ma.

 

W20USD (EOD):

Na W20USD zanegowany został Zigzag abc Minute. Oznacza to, że ruch wzrostowy jako a nie był impulsem a podwójnym Zigzagiem, a cała struktura fali B Minor może morfować obecnie we Flat lub TR.

Na wykresie denominowanym w USD komentarz pozostaje nadal ważny.


Pozdrawiam

LeM


< Wstecz